İsviçre Yatırımcılar ve İşverenler Birliği kuruldu

Uzun zamandan beri İsviçre’de yaşayan yatırımcılar ve işverenler güç birliği adı altın bir araya geldiler. Bundan 1 yıl önce geçici bir yürütme kuruluyla yola çıkan yatırımcılar ve işverenler ‘Güçlü olmak için birlik olmak gerekir’ şiarıyla daha güçlü olmak ve birlikte hareket etmek için birleştiler.

0
1816

isvicre-yatirimcilar-ve-isverenler-birligi-kurulduBu dayanışma ve birlik toplantılarını ileriye taşımak ve bölgesel alanlarda ,İşletme olarak her alanda faaliyet gösteren yatırımcıları ve işverenleri bir araya getirmek için toplantılar hazırladılar.

Bu yürütme kurulunun çalışmalarının sonucunda, geçici yürütme kurulu 6 Nisan 2014 de Zürich istasyonunda Restorant AU Premier’de ilk genel kurul toplantısını yaptı. Divan başkanlığını Zeynel Demir’in yaptığı, Kemal Sönmez ve Ergül Dede’nın yazman olarak katıldığı Divan ilk olarak katılımcılara teşekürlerini sundular.

Zeynel Demir’in kısa bir konuşmasından sonra, Kemal Sönmez Dia schowla amaçlarını ve niçin birlik olunması gerektiğini anlatarak, bütün işveren ve yatırımcıları bu çatı altında toplanmaya davet etti. Bu birliğin İsviçre’de yaşayan Çagdaş, Demokrat ve Evrensel değerlere inanan demokrat işadamalını, işverenleri, girişimcileri ve yöneticileri tek bir çatı altında toplayarak bir birlik sağlamak olduğunu açıkladılar.

Amaçlarının; iş ve işletme sahiplerinin birbirleriyle ilişkilerinin daha yakın olması, fikir alışverişinin yanında ekonomik birlik olabilmasinin öncü rölünü üstlenmekten geçeceğini ilk hedef olarak belirtiler. Herkesin kendi rengiyle ve gücüyle birlikte yer almaktan geçeceğinin anlayışıyla hareket eden Türkiye’li İsviçre işadamları ve yatırımcılar Birliği; İYİ BİRLİK çerçevesinde oluşturulmuşdur. Bu birlik kendi kimliğini ve aidiyatını ortaya koyarak, hedeflerini bu temelde yürütüceklerini amaçlamaktadır.

İyi Birlik adı altında yapılan çalışmalar, hem İsviçre’de hem de Yurdumuz da ekonomi adına edinilen ciddi kazanımları olacaktır. Özellikle gelecekte gençlerimiz ve gelecek kuşakların eğitimine, hayat deneyimlarine katkı sağlayacaktır. İyi Birlik Yönetim kurulu olarak hadefimiz, İsviçre’de etkili ve daha güçlü bir çalşma modeli yaratarak ekoneomik sürece dahil olamktır. Bu duyarlılıkta olan ve birlik ruhunu taşıyan her işadamı,yatırımcı, esnaf, serbest meslek sahiplerini girişimcileri, desteklerini sunarken, aynı çatı altında buluşma sevincini hep beraber yaşamaya davet ediyoruz dediler.

İlk etapta 62 yatırımcı işveren serbest meslek sahiplerinin üye olduğu Genel kurulda yeni yönetimde belirlendi.

Biz Merhaba çalışanları olarak İyi Birlik yönetimine başarılara diliyoruz.

CEVAP VER