Maaşınız doğru mu?

Unia-maaş hesaplayıcısı artık toplu iş sözleşmeleri bulunmayan branşlar için de mevcut. Ve anahtar kelime araması sayesinde size uygun olan bilgileri daha kolay bulabilirsiniz.

0
911

Unia-LohnrechnerSizin için uygun olan maaşın ne olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Branşınız veya şirketiniz için bir toplu iş sözleşmesinin (GAV) olup olmadığını bilmiyor musunuz? Bir asgari ücret var mı? Veya GAV’ye göre bir devam eğitimi görmeye hakkınız olup olmadığını kontrol mu etmek istiyorsunuz? Unia’nın GAV hizmetinde tüm sorularınıza kolayca cevap bulabilirsiniz.

Olağan maaşlar

GAV hizmetinin maaş hesaplayıcısı kendini ispatladı. Artık toplu iş sözleşmesi olmayan birçok mesleğin bilgileri de kaydedildi. Bu şekilde, bağlayıcı bir asgari ücret yoksa, kendi branşınızdaki olağan maaşları öğrenebilirsiniz. Bu hesaplamaların temelinde istatistik veriler yatıyor (BfS ücret yapısı), bu verileri İsviçre sendikalar birliği (SGB) Observatoire Universitaire de l’Emploi (OUE) ile birlikte sunmuştur.

Pratik anahtar kelime araması

Bu da yeni: Mesleğinizi kolay bir şekilde anahtar kelimelerle – örneğin çalıştığınız iş ile ilgili – arayabilirsiniz ve baştan branş ve meslek belirtmeniz gerekmiyor. Anahtar kelime aramasıyla doğrudan ilgili GAV’ye (kapsamlı bilgi ve açıklamalar ile birlikte) ve bununla birlikte asgari ücrete yönlendiriliyorsunuz. Veya kendi mesleğiniz, eğitiminiz, yaşınız, meslek tecrübeniz ve iş yeriniz için olağan ücrete.

CEVAP VER