SİBEL ARSLAN BERN’E

Üç dönemdir Basel parlamentosunda görev yapan Sibel Arslan, başka bir ilke imza atmak üzere yola çıkıyor.

0
1640

Üç dönemdir Basel parlamentosunda görev yapan Sibel Arslan, başka bir ilke imza atmak üzere yola çıkıyor. 18 Ekim 2015 tarihinde Federal Parlamento üyelerinin seçimi yapılacak ve Sibel Arslan Basel temsilcisi olarak Bern’e gitmeye hazırlanıyor.

sibel-arslan-berneGenç yasta İsviçre’ye gelip, hem okuyup hem de Basel parlamentosunda görev yapan Sibel Arslan, seçilmesi durumunda, ilk Türkiye kökenli Parlamenter olacak

Çalıştığı tüm dönemlerde, yaşadığı yerin, cinsinin ve yaşıtlarının sorunlarını dile getiren Sibel Arslan, geldiği ülkenin vatandaşlarının burada yaşadığı sorunların da takipçisi olmuş, göçmenlik ve ilticacılık, bunlara bağlı olarak oluşan, özgürlük kısıtlamaları, eşitsizlikler ve kötü muameleler konusunun ısrarlı takipçisi olmuştur.

Genç bir kadın olmasından dolayı, gençliğin sorunlarını ve göçmenliğin sorunlarını paralellikler kurarak, kültürel çatışmaları ortaya koyup, çözüm yolları arayarak, yeni bir yol oluşturulmasına yardımcı olmuştur.

Her savaş döneminde oluşan, ilticacılara ve yabancılara karşı olumsuzluklarda, kültürler arası anlaşamama ön yargı barajını, köprüler kurarak yıkmaya çalışmıştır.

Basel kantonundan yola çıkan Mustafa Atıcı ile birlikte, bizleri, ezilenleri, ötekileştirilenleri temsil etmek üzere yola çıkan Sibel Arslan, sizlerin oylarıyla bu fırsatı yakalayabilecektir.

Büyük kararların alındığı, global politikaların konuşulduğu yerde, sizin de sesiniz olmalı, sizin de bakış açınız iletilmelidir. Sizi ancak sizden biri anlayabilir ve temsil edebilir. OY’una ve VEKİL’ine sahip çık ve BERN’de sesini duyurmak için, temsilcini BERN`e yolla!

Federal Parlamentoda daha fazla çeşitlilik için, SİBEL ARSLAN BERN`E!

 

Sibel Arslan


Sibel Arslan İsviçre vatandaşı olduğu 2004 yılından bu yana BastA! (Yeşiller Partisi’nin üyesi) bünyesinde ve on yıldır Basel Parlamentosu’nda faaliyet yürütmektedir. 2007 yılından itibaren Güvenlik ve Spor Komisyonu’nda, 2013 yılından itibarense Af Komisyonu’nda çalışmıştır. Yeşiller Birliği (Grünen Bündnisses) Fraksiyon Başkanlığı`nı yürütmektedir. Genç yeşiller Birliği’nin kurucularındandir. Yine Second@s Plus Schweiz’in kurucularından biri olmuştur ve bir dönem bu kurumun yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Halen Basel-Van Kardes Belediye Derneginin’nin es başkanıdır, UNIA, DJS, Fimm und Frauenrechte beider Basel adlı kurumların üyesidir.

Heidi Mück


 

Heidi Mück 1964 senesinde Basel’de dogdu. Babası Avusturyalı olan Heidi Mück doğumdan kısa süre sonra vatandaş oldu. Üç erkek çocuk annesidir. Bir çok sosyal projede ve kurumda yer almıştır. 1995’te BastA! (Basel’in güçlü alternatifi) kurucularındandır. Şu an partinin eş başkanıdır. 2004 senesinden beridir Basel Parlamentosunda faaliyet yürütmektedir. Eğitim ve Kültür Komisyonu yanı sıra Ekonomi komisyonunda yer almaktadır. 2015 senesinde Basel’de göçmenler sesyonunun proje baskanlığını yapmıştır. Trägerverein Quartiertreffpunkt Kleinhüningen’in başkanıdır. Kadın Sığınma Evi Vakfı esbaskanıdır. Kiracılar Dernegi tarafından Schlichtungsstelle für Mietstreitigkeiten’de kiracı temsilcisidir.

CEVAP VER