Sınır dışı edilmelere son verilsin

Unia göçmen organizasyonları ile birlikte Federal meclis başkanı Stéphane Rossini’ye bir önerge sundu. Bu önergede İsviçre’de büyüyen veya yaşam merkezleri İsviçre olan insanlar için sınır dışı edilmenin yasaklanmasını talep ettiler.

0
1350

FEDERAL mecliste devam eden, sınır dışı etme insiyatifinin nasıl uyarlanacağı konusundaki tartışmalar konusunda Unia diğer göçmen organizasyonları ile birlikte Federal meclis başkanına İsviçre’de büyümüş olan insanların sınır dışı edilmesine karşı bir önerge verdiler. Bu önerge Unia’nın göçmenlerle birlikte hazırlamış olduğu ve 7 Şubat tarihinde Bern’de meydana gelen bir kongrenin sonucudur. Talep açık: Yaşam merkezi İsviçre’de olan insanlar sınır dışı edilmemeli. Ailesi ve sosyal çevresi İsviçre’de olan bir insanı sınır dışı etmek temel insan haklarına aykırıdır.

isvicre sinir disi edilmelerGöçmenlerden geniş bir hareket

Önergenin yanında aktivistler Federal meclis başkanına göçmen kongresinin diğer taleplerini ve hareketin manifestosunu ilettiler. Burada İsviçre’yi “Göçmenlik tarafından etkilenen bir ülke” olarak adlandırdılar ve göçmenler için eşit haklar talep ettiler. Bu hareket teslimat sırasında orada bulunan birkaç federal meclis üyesi tarafından da desteklendi.

 

CEVAP VER